Grupo Capoeira Brasil

Grupo Capoeira Brasil

  • By:Instr. Mata

Historia Grupo Capoeira Brasil

Wywodząca się z grupy Capoeira Senzala – Grupo Capoeira Brasil została założona w 1989 r. przez mistrzów Paulinho Sabia z Niteroi, Boneco z Barra oraz Paulao z Fortalezy po zakończeniu uroczystości związanych z obchodami zakończenia niewolnictwa w Nietroi w Rio de Janeiro.

fundadores-do-gcb Capoeira Brasil - Instrutor Mata - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała

Grupo Capoeira Brasil to aktualnie jedna z największych i najlepszych grup Capoeira na świecie. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu oraz wysokim kompetencją naszych mistrzów, profesorów oraz instruktorów ( którzy niejednokrotnie prowadzą zajęcia na uczelniach wyższych ), grupa aktualnie może pochwalić się obecnością nie tylko w wielu miastach Brazylii ale także w kilkudziesięciu Państwach na całym świecie zrzeszając co roku coraz większą liczbę uczniów osiągających sukcesy w świecie Capoeira.

Jak większość sztuk walk – Capoeira także posiada swój system gradacji odzwierciedlający poziom zawansowania oraz stanowiący o zajmowanym miejscu w hierarchii grupy. Najwyższym stopniem w Grupo Capoeira Brasil jest sznur ( cordao ) w kolorze czarnym – jako hołd dla bohatera wydarzeń związanych z wyzwoleniem niewolników w XVII wieku – Zumbi dos Palmares oraz dla wszystkich Afrobrazylijczyków bez których Capoeira nie zaistniałaby w świecie.

Mistrzowie Grupo Capoeira Brasil dzięki swojej pracy przekazują bezcenną wiedzę na temat kultury, historii oraz tradycji będąc niejako ambasadorami nie tylko Capoeira ale również samej Brazylii.

Adepci uczęszczający na zajęcia Grupo Capoeira Brasil mając dostęp do bogatego zaplecza grupy stają się wysoko cenionymi ekspertami dysponującymi wiedzą oraz umiejętnościami pozwalającymi otwierać własne szkoły.

Misja Grupo Capoeira Brasil

Propagowanie dziedzictwa kulturowego Capoeira jako wyjątkowego aspektu Brazylii.

Aktywne działanie na rzecz rozwoju grupy dzięki organizowaniu pokazów, szkoleń, zajęć, wykładów oraz pozostałych aktywności mających na celu poznawanie świata Capoeira.

Zapewnienie adeptom grupy dostępu do szkoleń, seminariów oraz warsztatów dzięki którym będą mogli spełnić wysokie wymagania stawiane przez władze grupy.

Dbanie o wysoki poziom techniczny, pedagogiczny oraz moralny wszystkich adeptów grupy.

 

Posted in: blog-capoeira